Реклама
Информеры
Наши Статьи | "Цветаевский костер"

"Цветаевский костер"

цветаевский костер
Цвєтаєвське багаття» 2013
2 листопада 2013 року, 
за ініціативи Віри Павлівни Астахової – хранительки створеного нею музею Марини Цвєтаєвої, 
Василівського літературно - творчого об'єднання « ЛІРА » 
та Запорізького міського літературного об'єднання ім. Миколи Лиходіда " ПОШУК " , 
було запалено 7-е традиційне «Цвєтаєвське багаття ». До його символічного вогню прийшли люди, яким дорогі ім'я і творчість Марини Цвєтаєвої , хто шанує пам'ять про велику російську поетесу, хто сам небайдужий до поезії.   Поєднання цвєтаєвської поезії з вогнем не випадкове. Колись вона сказала про себе : «Птица — Феникс я, только в огне пою!». Це міг бути вогонь любові і «легкий вогонь - натхнення » , вогняні випробування , що випали на долю поетеси , або «таємний жар » у грудях , який вона відчувала завжди .   …Когда вдруг покажется: жизнь – это вздор, Задушит змея равнодушья и сплетен, Зажгите с друзьями Маринин костер, И руки, и лица, и души согрейте!   У рамках " Цвєтаєвського багаття ", на території музею «Садиба Попова», було закладено алею пам’яті великим поетам, на якій висаджено вісім дерев, кожне з яких присвячено тим, хто склав скарбницю нашої поезії. Першою була горобина - на честь пам'яті Марини Цвєтаєвої, звучали її вірші , 
наступною - береза, яка буде нагадувати всім про Сергія Єсєніна, посаджена під його вірші. 
Також не забули про Вєліміра Хлєбнікова , Бориса Пастернака , Олександра Блока , Анну Ахматову , Миколу Гумільова ... Восьмим деревом на цій алеї став клен, що нагадуватиме про чудового автора, лауреата фестивалю "В стенах "Серебряного Века" 2013, Сергія Аболмазова.    Друга частина заходу пройшла в актовому залі. 
Звучали пісні, вірші як «героїв » вечора, так і самих авторів. Лірика, драма, гумор - вдало перегукувалися в настільки багатогранній аудиторії. Кожен виступ викликав шквал овацій - адже тут зібралися справжні поціновувачі поезії. Час спливав непомітно і хотілося слухати і слухати... І в очах кожного, наче читалося: « Шкода , що це не може тривати вічно ...... »   Ось так в теплій і привітній атмосфері і відпалало чергове « Цвєтаєвське багаття »
Комментарии

Вера Астахова 04 октября 2014 в 19:50:24
Спасибо, друзья, за такую душевную статью. Я надеюсь, что мы ещё не раз соберёмся вместе, зажжём Цветаевский костёр. Будем читать стихи, смотреть выставку, петь и наслаждаться словом великого Поэта, Женщины, Души!
Будем вместе! Пусть подрастают наши деревца и пусть придут туда наши дети, и продолжат эту замечательную традицию.
Спасибо всем помощникам и участникам!
С уважением. Ваша Вера Астахова.
ЛИРА

Сайт: lira2012.ftes.info | Email: reshetirina@yandex.ru

2012 - 2019 год
Управление сайтом Сайт создан Ftes.info счетчик посещений